Home Wskazówki podróżnicze 10 fascynujących faktów o Japan

10 fascynujących faktów o Japan

62
0
10 fascynujących faktów o Japan

Kraj Kwitnącej Wiśni w Japonii to wyjątkowe połączenie starożytnych tradycji, współczesnej kultury, nowoczesnej technologii i różnorodnej kuchni. Oferujemy fantastyczne wakacje z przewodnikiem do Japonii . Aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać po tej azjatyckiej przygodzie, odkryj dziesięć najważniejszych faktów z tego niezwykłego kraju.

1. Japonia ma 23 miejsca światowego dziedzictwa UNESCO

Na liście światowego dziedzictwa UNESCO w Japonii znajduje się 19 obiektów kulturowych i cztery obszary przyrodnicze. Prawdopodobnie najbardziej kultowym miejscem światowego dziedzictwa UNESCO w Japonii jest świątynia Itsukushima w mieście Hatsukaichi; słynie z pływającej bramy torii, która jest tradycyjną japońską bramą zwykle znajdowaną przy wejściu do świątyni Shinto. W Kioto można również odwiedzić XVII-wieczny zamek Nijō, dawną rezydencję Tokugawy Ieyasu; były przywódca wojskowy Japonii.

2. Góra Fuji jest aktywnym wulkanem, podobnie jak ponad 100 innych w Japonii!

Fudżi, naturalny symbol Japonii, jest najwyższym wulkanem w kraju o wysokości 3776 metrów. Aby uzyskać niesamowite widoki na górę Fudżi, zalecamy skorzystanie z kolejki linowej Komagatake.

3. Jest możliwość zobaczenia różnorodnych dzikich zwierząt

Od makaków japońskich lub małp śnieżnych, relaksujących się w gorących źródłach Jigokudani Monkey Park, po jelenie Sika, które swobodnie wędrują po parku Nara. Jest to jeden z najstarszych parków w Japonii i możesz karmić chronione jelenie sika za pomocą „krakersów jelenia!”

4. Posiada jeden z najdłuższych drewnianych budynków na świecie

Sanjusangen-do to świątynia zbudowana w 1266 roku, słynąca ze 120-metrowego hondo (głównej sali), w którym znajduje się kolekcja ponad 1000 rzeźb.

5. Gejsza jest jednym z najstarszych zawodów w Japonii

Gejsze, czyli „człowiek sztuki”, to Japonki, które zabawiają ludzi tańcami starożytnymi i śpiewami w kimonie, sandałach na koturnie oboko i makijażu Oshiroi. Podczas podróży do Japonii zdecydowanie zalecamy obejrzenie występu gejszy.

6. Transport publiczny jest niezwykle wydajny

Japońska sieć transportowa jest bardzo niezawodna, bardzo punktualna i bardzo wygodna. Wybierz się na przejażdżkę „Shinkansen” lub słynnym pociągiem Bullet, który rozpędza się do 320 km / h! To fantastyczny i bardzo efektywny sposób podróżowania po Japonii.

7. Posiada najbardziej ruchliwe przejście dla pieszych na świecie

Stolica Japonii, Tokio, to błyszczące miasto, które nigdy nie zasypia. Uważa się, że w tym samym czasie po kultowym przejściu Shibuya Crossing nawiguje 2500 osób! W Tokio jest nieskończenie wiele możliwości do zobaczenia i zrobienia; zwiedzaj dzielnicę Harajuku, wybierz się w rejs po Zatoce Tokijskiej lub poczuj królewski nastrój w Imperial Palace Plaza.

8. Podziwiaj dzieła sztuki w Hakone Open-Air Museum

Znajdziesz tu bogatą kolekcję rzeźb znanych artystów, takich jak Piscasso, Henry Moore i Yasuo Mizui. Hakone, położone około 100 km od Tokio, znajduje się na terenie Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu i słynie z gorących źródeł i spektakularnych widoków na górę Fudżi. Goście mogą również wybrać się na spokojną wycieczkę łodzią po jeziorze Ashi.

9. Japońska ceremonia parzenia herbaty ma ponad 800 lat

Japońska ceremonia parzenia herbaty, czyli „Droga Herbaty” to fascynujący rytuał przygotowywania i serwowania japońskiej zielonej herbaty Matcha. Ceremonie herbaty często odbywają się w cha-shitsu, zaprojektowanym specjalnie na potrzeby spotkań. Prowadzenie ceremonii parzenia herbaty to forma sztuki, której opanowanie może zająć lata.

10. Kioto ma wiele świątyń

Istnieje 1600 buddyjskich świątyń i 400 Shinto Shrines, więc nie jest zaskoczeniem, że Kioto jest powszechnie uważane za religijne i duchowe epicentrum Japonii.

Jeśli podobało Ci się czytanie naszych faktów o Japonii i chcesz dowiedzieć się więcej o „Kraju Kwitnącej Wiśni”, zapoznaj się z naszą trasą Highlights of Japan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here