Home Wskazówki podróżnicze 11 Niezapomnianych przeżyć w USA

11 Niezapomnianych przeżyć w USA

63
0
11 Niezapomnianych przeżyć w USA

Z kosmopolitycznymi miastami, oszałamiającymi wybrzeżami, niesamowitą scenerią i jednymi z najlepszych tras samochodowych na świecie, Stany Zjednoczone mają tak wiele do zaoferowania i mamy fantastyczne możliwości spędzania wakacji. Aby zainspirować Cię do planowania wakacji w USA , sprawdź 11 niesamowitych przeżyć, które musisz przeżyć w krainie możliwości!

1. Spróbuj szczęścia w Las Vegas

Pas w Las Vegas, stolicy hazardu na świecie, rozciąga się na ponad 6 km i oferuje wiele największych na świecie hoteli, kasyn i ośrodków wypoczynkowych.

2. Poznaj Wielki Kanion

Prawdopodobnie najbardziej charakterystyczny naturalny punkt orientacyjny w USA, będziesz zaskoczony Wielkim Kanionem. W wyniku milionów lat erozji wiatru i wody oraz nieskończonej przestrzeni kształtów, kolorów i nieprzeniknionego cienia, Wielki Kanion jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej inspirujących cudów świata.

3. Ugryź „Wielkie Jabłko”

Nowy Jork to jedno z najbardziej ekscytujących miast, jakie kiedykolwiek odwiedzisz, od spacerów po Central Parku, obejrzenia przedstawienia na Broadwayu po podziwianie Statuy Wolności; to tygiel różnorodności kulturowej. Musisz także przeżyć Dzień Świętego Patryka w Nowym Jorku , ponieważ jest to domem dla największej i jednej z najdłużej odbywających się parad z okazji Dnia Świętego Patryka na świecie.

4. Odkryj stolicę kraju

Marzenie miłośników kultury: Waszyngton jest pełen muzeów, galerii, pomników i pomników. Wyrusz na nasze wschodnie wybrzeże USA koleją, w tym. Wycieczka do Bostonu, Nowego Jorku, Filadelfii i Waszyngtonu

5. Wybierz się na największą amerykańską wycieczkę samochodową
Route 66 to kwintesencja amerykańskiej podróży samochodowej, która prowadzi z Chicago do Los Angeles.Stała się symbolem amerykańskiej historii i kultury, pojawia się w niezliczonych piosenkach, filmach i programach telewizyjnych i pozostaje popularną drogą dla podróżników z całego świata do ten dzień.

6. Ucieczka z Alcatraz

Popłyń promem do Alcatraz, znanego również jako The Rock, niesławnego więzienia położonego w środku zatoki San Francisco, gdzie możesz poznać wiele fascynujących historii o jego notorycznych więźniach, takich jak Al Capone.

7. Uważaj na niedźwiedzie w Yosemite Park

Słynie z gigantycznych, starożytnych sekwoi i z Tunnel View, kultowego widoku górującego nad Bridalveil Fall i granitowych klifów El Capitan i Half Dome, Yosemite oferuje widoki, jakich nie widziałeś wcześniej.

8. Podążaj Szlakiem Wolności w Bostonie

Boston, jedno z najstarszych miast w USA, będące siedzibą słynnej drużyny baseballowej Boston Red Sox, to historyczne miasto, w którym odbyło się wiele kluczowych wydarzeń podczas rewolucji amerykańskiej.

9. Przeżyj Białe Góry w Nowej Anglii

Białe Góry od wieków upokarzają i inspirują odwiedzających. Pocięte ukośnie przez stan New Hampshire, surowe granitowe szczyty oferują jedne z najlepszych widoków na północnym wschodzie. Rdzenni Amerykanie uważają Mount Washington za ojczyznę Wielkiego Ducha.

10. Ciesz się kuchnią kreolską w Nowym Orleanie

Kuchnia kreolska to pyszny tygiel różnych kuchni, słynne potrawy, których musisz spróbować w Nowym Orleanie to Gumbo i Jambalaya. Nowy Orlean leży nad rzeką Mississippi w stanie Luizjana i słynie z wielu unikalnych stylów architektonicznych, w szczególności kreolskich kamienic w Dzielnicy Francuskiej.

11. Odwiedź Graceland

Graceland to dawny dom Elvisa Presleya, a obecnie muzeum w Memphis w stanie Tennessee poświęcone królowi rock and rolla. Memphis słynie również ze sceny muzyki bluesowej i jazzowej, na której BB King i Johnny Cash nagrywali płyty w legendarnym Sun Studio.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here