Home Wskazówki podróżnicze 13 najstraszniejszych miejsc na świecie do odwiedzenia

13 najstraszniejszych miejsc na świecie do odwiedzenia

57
0
13 najstraszniejszych miejsc na świecie do odwiedzenia

Za każdym razem, gdy podróżujesz do nowego miejsca docelowego lub odwiedzasz stare ulubione miejsce, z pewnością usłyszałeś kilka znanych historii i legend o nawiedzonych miejscach.

Czy jesteś na tyle odważny, aby odwiedzić jedne z najstraszniejszych miejsc na świecie ?!

1. Zakazane Miasto, Pekin, Chiny

Zakazane Miasto, położone w samym sercu Pekinu, było chińskim Pałacem Cesarskim za dynastii Ming i przez prawie 500 lat służyło jako dom cesarzy, w którym doszło do wielu gwałtownych zgonów.

Niektórzy ludzie twierdzą, że widzieli dziwne zdarzenia, takie jak płacząca kobieta ubrana na biało, wędrująca po terenie późno w nocy.

2. Transylwania, Rumunia

Wizyta w Rumunii nie jest zakończona, dopóki nie odwiedzisz zamku Bran, związanego z legendą o Draculi.

Uważa się, że Sighisoara jest najbardziej nawiedzonym miejscem w Rumunii, ponieważ jest uważana za miejsce narodzin Vlada Palownika, inspiracji dla Drakuli. Z Bukaresztu możesz odwiedzić klasztor Snagov, w którym pochowany jest Vlad.

3. Ossuarium Sedlec, Republika Czeska

„Kościół Kości” to mała rzymskokatolicka kaplica, niedaleko stolicy Pragi, w której szacuje się, że zawiera 40 000 ludzkich szkieletów, z których kości wykorzystano do dekoracji i wyposażenia.

4. Góra Krzyży, Litwa

Góra Krzyży znajduje się tuż za litewskim miastem Szawle i nikt nie zna dokładnego pochodzenia ludzi zostawiających krzyże na wzgórzu. Chociaż jest to miejsce pielgrzymek, które zawiera ponad 100 000 krzyży, nie sądzimy, że chciałbyś spędzić tu noc sam!

5. Fuente del Ángel Caído, Madryt, Hiszpania

Fuente del Ángel Caído to fontanna w parku Buen Retiro przedstawiająca upadłego anioła Lucyfera. Madryt to jedna z najwyższych stolic w Europie i jak na ironię fontanna znajduje się 666 m nad poziomem morza!

6. Zamek Dobrej Nadziei, Republika Południowej Afryki

Fort z XVII wieku w Kapsztadzie zbudowany przez niewolników i będący jednym z najstarszych budynków kolonialnych w RPA, nic dziwnego, że istnieje wiele upiornych opowieści, takich jak czarny pies, który nawiedza posiadłość.

7. Dom Höfði, Reykjavik, Islandia

Dom Höfði słynie z tego, że w 1986 r. Odbył się szczyt w Reykjaviku, na którym prezydent Reagan i Gorbaczow spotkali się, aby omówić pokój między oboma narodami.

Wiele osób nie wie, że dom był kiedyś ambasadą brytyjską, a konsulat chciał przenieść się w inne miejsce, musiał uzyskać pozwolenie MSZ, ponieważ był przekonany, że nawiedza go młoda kobieta, która utonęła.

8. Salem, Nowa Anglia, USA

Salem jest oczywiście niesławne z powodu procesów czarownic, które miały miejsce pod koniec XVII wieku. Możesz odwiedzić miejsce, które zainspirowało gotycką powieść „House of the Seven Gables” Nathaniala Hawthorne’a.

9. Cmentarz La Recoleta, Buenos Aires, Argentyna

Możesz spędzić godziny obserwując różne grobowce i nagrobki. Tutaj znajdziesz groby Evy Perón i Guillermo Browna, założyciela argentyńskiej marynarki wojennej, który faktycznie pochodził z Irlandii.

10. Dolina Królów, Egipt

Legenda głosi, że jeśli poruszysz grobowiec starożytnego egipskiego faraona, zostaniesz przeklęty i poniesiesz przedwczesną śmierć. Najbardziej znanym przypadkiem jest śmierć Howarda Cartera i Lorda Carnarvona, który odkrył Tutanchamona.

11. Katakumby Kapucynów, Palermo, Włochy

Te grobowe katakumby w Palermo, gdzie wystawione są zmumifikowane ciała, nie są dla osób o słabym sercu. Pierwotnie mnisi kapucyni balsamowali tylko Braci, ale później stał się symbolem statusu, który został pochowany w katakumbach kapucynów.

Jedną z jego słynnych mieszkańców jest Rosalia Lombardo, która zmarła w 1920 roku w wieku dwóch lat na zapalenie płuc. Jest niesamowicie zamknięta w szklanej trumnie, stąd jej przydomek „Śpiąca królewna”.

12. Alcatraz, San Francisco, USA

Popłyń promem do Alcatraz, znanego również jako The Rock, i odwiedź słynne więzienie położone w środku zatoki San Francisco, gdzie możesz poznać wiele fascynujących historii o niesławnych więźniach, takich jak Al Capone.

13. Drzwi do piekła, Derweze, Turkmenistan

Krater o szerokości 69 metrów i głębokości 30 metrów w złożu gazu ziemnego został podpalony w 1971 roku, aby zapobiec emisji trujących gazów i od tego czasu płonie. To takie przerażające, że nawet tam nie chodzimy … jeszcze!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here