Home Wskazówki podróżnicze 5 najważniejszych atrakcji Dubrownika

5 najważniejszych atrakcji Dubrownika

61
0
5 najważniejszych atrakcji Dubrownika

Dubrownik szczyci się wspaniałą architekturą, spektakularnymi widokami, piękną pogodą i fantastycznym jedzeniem, a Lord Byron nazwał go „Perłą Adriatyku”.

Oto pięć powodów, dla których chorwackie miasto Dubrownik jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w regionie śródziemnomorskim.

1. Stare Miasto w Dubrowniku

Odwiedzających zawsze zachwycają jasne, wapienne uliczki Starego Miasta, które w nocy olśniewają słońcem i magią. Od głównych arterii, mniejsze uliczki prowadzą do galerii, sklepów i budynków mieszkalnych.

Im więcej zwiedzasz, tym ciekawsze są pamiątki, w tym przedmioty szydełkowane, obrazy, ręcznie malowana ceramika, oleje i dżemy. Stare Miasto ma wiele do zaoferowania, w tym muzea i lokalny targ warzywny.

Nawet sama kawa w jednej z kawiarni na placach to piękne przeżycie. Stare Miasto jest całkowicie otoczone murami miejskimi, dlatego gorąco polecamy spacer po 2-kilometrowym obwodzie, aby zobaczyć z lotu ptaka pomarańczowe dachy miasta. Jeśli jest upalny dzień, nie martw się, po drodze jest bar, w którym można odpocząć przy chłodnym piwie!

2. Rejs statkiem po Wyspach Elafickich

Gorąco polecamy całodniową wycieczkę łodzią po Wyspach Elafickich. Podczas naszych wakacji Discover Dubrovnik odwiedzimy dwie wyspy na krótką wycieczkę krajoznawczą z wolnym czasem na zwiedzanie i relaks na piaszczystej plaży.

Będziemy również cieszyć się pysznym obiadem na łodzi, przyrządzonym ze świeżych lokalnych składników i podanym z dalmatyńskimi winami. Lokalna grupa bawi nas tradycyjną dalmatyńską muzyką i znanymi ulubionymi melodiami!

3. Kuchnia chorwacka

Chorwaci są bardzo dumni ze swoich pysznych owoców morza w Dubrowniku.

Wieczorami przed restauracjami można zobaczyć duże wystawy świeżo złowionych ryb i skorupiaków. W chorwackim jedzeniu jest też trochę włoskich wpływów, więc w wielu menu znajdziecie makaron, risotto i pizzę. Mają też jedne z najlepszych lodziarni na świecie – idealne, aby cieszyć się w słoneczny dzień!

4. Wyspa Lokrum

Krótka przejażdżka łodzią, którą można zarezerwować po przybyciu do Dubrownika, zabierze Cię na wyspę Lokrum.

Na wyspie jest wiele do odkrycia, w tym Ogrody Botaniczne, opuszczony klasztor benedyktynów i małe słone jezioro. Wybierz się na piknik i spędź jeden z wolnych dni wakacji, odkrywając ustronne zatoczki i zatoczki, pływając lub nurkując z rurką i opalając się.

5. Kolejka linowa na szczyt wzgórza Srd

Zachwyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na Stare Miasto, krystalicznie czyste Morze Adriatyckie i liczne wysepki ze szczytu kolejki linowej Srd Hill.

To jedno z najbardziej zapadających w pamięć miejsc, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Bardzo trudno zdecydować, co jest piękniejsze: panoramiczny widok w ciągu dnia, który może sięgać nawet 60 km (37 mil), światła Dubrownika, które można zobaczyć nocą lub podziwianie zachodu słońca przy drinku lub przekąsce na taras restauracji z widokiem na Stare Miasto.

Dla zainteresowanych historią w Cesarskiej Twierdzy, która została zbudowana w XIX wieku, znajduje się muzeum ostatniej wojny bałkańskiej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here