Home Recenzje miejsc docelowych 5 powodów, dla których warto odwiedzić Czarnogórę na wakacje

5 powodów, dla których warto odwiedzić Czarnogórę na wakacje

70
0
5 powodów, dla których warto odwiedzić Czarnogórę na wakacje

Czarnogóra musi być Twoim kolejnym celem wakacyjnym . Położona w południowo-wschodniej Europie i położona na wybrzeżu Adriatyku Czarnogóra jest małym krajem, ale jak to się mówi – dobre rzeczy są w małych opakowaniach! Czarnogóra oferuje niesamowite krajobrazy, fascynującą historię, bogatą kulturę i wyśmienitą kuchnię! Lord Byron, słynny romantyczny poeta, wymownie stwierdził: „U narodzin planety najpiękniejsze spotkanie lądu i morza musiało nastąpić na wybrzeżu Czarnogóry”.

1. Mnóstwo pięknych plaż

Poszukiwacze słońca będą mieli wybór. Czarnogóra ma 117 plaż, z których wiele ma niebieskie flagi, wzdłuż wybrzeża Adriatyku.

2. Ma fiord!

Zatoka Boka (Boka Kotorska, znana również jako Zatoka Kotorska) to jeden z najbardziej charakterystycznych krajobrazów Morza Śródziemnego. Możesz cieszyć się widokiem najbardziej wysuniętego na południe fiordu w Europie, wybierając się na wycieczkę łodzią i zwiedzając zatokę.

3. Zabytki historyczne

Z krajem, który kiedyś był rządzony przez Bizantyjczyków, Turków i był kiedyś częścią Jugosławii, Czarnogóra ma niewątpliwie fascynującą przeszłość historyczną. Kotor to dobrze zachowane średniowieczne Stare Miasto, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W mieście znajdziesz katedrę w Kotorze lub katedrę św. Tryfona, która jest starsza niż Notre Dame w Paryżu. Szczycące się oszałamiającą lokalizacją nad brzegiem Adriatyku, średniowieczne miasto Budva jest domem dla imponującego wyboru kościołów katolickich i prawosławnych, malowniczych placów i imponującej fortecy Cytadeli.

 

4. Zróżnicowane jedzenie i picie

Dania czarnogórskie to wariacja na temat kuchni śródziemnomorskiej i orientalnej. Przez stulecia na kuchnię czarnogórską wpływały różne kraje, a mianowicie Włochy, Grecja i Turcja.

Opiera się na doskonałych smakach, lokalnych składnikach, sezonowych warzywach i owocach morza. Kuchnia różni się nawet w całym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem owoców morza na obszarach przybrzeżnych.

5. Oszałamiająca sceneria

Czarnogóra z grubsza tłumaczy się jako „Czarna Góra”, wielu uważa, że ​​nazwa ta wywodzi się z wyglądu gęstych lasów otaczających górę Lovćen. Dla entuzjastów outdooru lub pieszych wędrówek Czarnogóra oferuje pięć imponujących parków narodowych.

W kraju tym znajduje się również jeden z najgłębszych kanionów w Europie, głęboki na 1300 m, Kanion / Wąwóz rzeki Tara. Możesz także podróżować spektakularną Serpentine Mountain Road zbudowaną pod koniec XIX wieku, łączącą Kotor i Njegusi, miejsce narodzin słynn

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here