Home Inspiracja do podróży 5 powodów, dla których warto odwiedzić Polskę

5 powodów, dla których warto odwiedzić Polskę

64
0
5 powodów, dla których warto odwiedzić Polskę

Polska to perła Europy Wschodniej, szczycąca się bogatą kulturą i historią, wspaniałą architekturą i oszałamiającą scenerią; to naprawdę wyjątkowy kraj. Poznaj pięć powodów, dla których warto odwiedzić Polskę.

1. Niesamowite miejsca historyczne

Polska ma wiele niesamowitych miejsc historycznych, w tym 16 obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. W Krakowie znajduje się Katedra Wawelska z potężnym 13-tonowym Dzwonem Zygmunta w dzwonnicy oraz Groby Królewskie, miejsce spoczynku 13 polskich królów.

Kraków jest także domem dla największego rynku średniowiecznej Europy; otaczają go kamienice, pałace i kościoły ze wspaniałymi wnętrzami. Chociaż jest to bardzo wstrząsające i przejmujące doświadczenie, możesz z łatwością zarezerwować jednodniową wycieczkę z Krakowa do Auschwitz, jednego z niesławnych obozów koncentracyjnych i symbolu zbrodni przeciwko ludzkości popełnionych przez nazistowski reżim.

Kolejną jednodniową wycieczką z Krakowa wartą odwiedzenia jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Uważa się, że wielicka kopalnia, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1978 roku, została stworzona przez siły natury około 15 milionów lat temu.

2. Urocze stare miasta

Stare Miasto w Gdańsku to idealne połączenie historycznej zabudowy, brukowanych uliczek i imponującej architektury. Jeśli jesteś fanem architektury gotyckiej, zdecydowanie powinieneś rozważyć wizytę w kościele św.

Katarzyny. Polecamy spacer po tym historycznym obszarze i podziwianie niektórych atrakcji po drodze, takich jak Spichlerze Gdańskie, Młyny Gdańskie, Ratusz i Pomnik Króla Sobieskiego. Wrocławskie Stare Miasto przypomina bajkowe miasto, a do najważniejszych atrakcji należą Ostrów Tumski i Uniwersytet Wrocławski, gdzie można wejść do Strażnicy i Auli Leopoldiny.

3. Ma tętniącą życiem stolicę

Warszawa jest największym miastem w Polsce i zanim została zniszczona podczas drugiej wojny światowej, była nazywana „Paryżem Wschodu”. W latach 1945-1989 kraj znajdował się pod rządami komunistów, a miasto dopiero niedawno stało się jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie.

Jedź Drogą Królewską, gdzie będziesz mógł zobaczyć wiele zabytków Warszawy, takich jak Zamek Królewski i Pałac Łazienkowski. Polecamy również odwiedzenie Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Powstania Warszawskiego i Pałacu w Wilanowie, „Polski Wersal”, XVII-wiecznej barokowej rezydencji królewskiej.

4. Piękne krajobrazy

Dla tych, którzy chcą uciec od miasta, Polska oferuje naturalne krajobrazy – jeziora, lasy i góry. Polecamy wizytę w Zakopanem, uroczym miasteczku znanym z drewnianej architektury i niepowtarzalnego stylu dekoracji.

Ta popularna miejscowość wypoczynkowa położona jest w Tatrzańskim Parku Narodowym, w sercu wspaniałych Tatr – Polskich Alp.

5. Pyszna kuchnia polska

Do znanych polskich potraw należą pierogi, pierogi, które można nadziać z różnych pikantnych lub słodkich składników. Gołąbki to liście kapusty nadziewane mięsem i ryżem gotowane w sosie pomidorowym.

Bigos to wolno gotowany gulasz z mięsem i warzywami. Kiełbasa Krakowska to smaczna kiełbasa krakowska z dodatkiem pieprzu i czosnku. Na słodki poczęstunek spróbuj śliwek w czekoladzie. Polska znana jest również z doskonałych piw i szerokiego wyboru wódek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here