Home Wskazówki podróżnicze 8 przyjemnych zajęć na Kubie

8 przyjemnych zajęć na Kubie

61
0
8 przyjemnych zajęć na Kubie

Kuba to karaibska destynacja, która ma wszystko ; piękna pogoda, przyjaźni mieszkańcy, różnorodna kultura i bogata historia, w tym niesamowitym kraju każdy znajdzie coś dla siebie.Oto nasz wybór interesujących zajęć, które możesz wykonać na Kubie.

 

1. Odkryj starą Hawanę

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po kolonialnym centrum miasta, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zobacz niesamowitą architekturę sprzed 500 lat.

2. Dołącz do rewolucji

Odwiedź Museo de la Revolucion w Hawanie i dowiedz się więcej o kubańskiej rewolucji i jej przywódcy, Che Guevarze.

3. Przejedź się klasycznym amerykańskim samochodem

Na Kubie obowiązywał zakaz importu samochodów od 1959 do 2013 roku. Klasyczne samochody z lat 50-tych kojarzone są z Kubą i można zwiedzać ulice Hawany w zabytkowym pojeździe!

4. Relaks na plażach Varadero

Varadero lub Playa Azul, co oznacza „błękitną plażę”, to jeden z największych kurortów na Karaibach. Położone na półwyspie Hicacos miłośnicy słońca mogą wygrzewać się na 20-kilometrowych piaszczystych plażach, a miłośnicy przyrody mogą odkrywać pobliskie atrakcje przyrodnicze, takie jak jaskinie i jaskinie.

5. Poznaj Hawanę Hemingwaya

Odkryj miejsca na Kubie, które zainspirowały Ernesta Hemingwaya. Odwiedź jego dom, Finca Vigía, gdzie napisał „For Whom the Bell Tolls”. Udaj się do wioski rybackiej Cojimar, która była tłem dla filmu „Stary człowiek i morze”.

6. Wsiądź do pociągu elektrycznego Hershey’s

Ciesz się malowniczą podróżą koleją przez piękny kubański krajobraz i odkryj wioskę Hershey, nazwaną na cześć amerykańskiego króla czekolady, gdzie dowiesz się o przemyśle trzciny cukrowej.

7. Odwiedź Zatokę Świń

Legendarna Zatoka Świń była miejscem nieudanej inwazji Stanów Zjednoczonych w 1961 roku, która była kluczowym momentem w historii współczesnej.

8. Wypij Mojito

Kto jest spragniony ?! Ten orzeźwiający koktajl został wynaleziony na Kubie, to połączenie białego rumu, cukru, soku z limonki, wody sodowej i mięty. Pyszne!

Odkryj nasze Najważniejsze atrakcje Kuby lub wydłuż swoje wakacje dzięki naszym Najważniejszym wydarzeniom na Kubie, w tym. Rozszerzenie Toronto.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here