Home Wyjątkowe doświadczenia Czego można się spodziewać podczas następnych wakacji we Włoszech

Czego można się spodziewać podczas następnych wakacji we Włoszech

71
0
Czego można się spodziewać podczas następnych wakacji we Włoszech

Włochy mają wiele do zaoferowania; piękne jeziora, niesamowita kuchnia, historyczne miasta i wspaniała kultura. Nic dziwnego, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc docelowych wśród naszych klientów, dlatego byliśmy zdruzgotani, widząc wpływ Covid 19 na ten kraj i musieliśmy odłożyć nasze plany wakacyjne we Włoszech .

Teraz cieszymy się, że ponownie otwiera się dla turystów, a nasza CEO Sara Zimmerman odwiedziła niedawno Włochy, aby zobaczyć, jak będą wyglądać wakacje nad jeziorem Garda i Como w tym roku dla naszych klientów.

 

Wakacje nad jeziorem Garda: czego się spodziewać
Moja wycieczka nad jezioro Garda zbiegła się w czasie z szczytowym tygodniem podróży Włochów, więc Riva del Garda była szczególnie ruchliwa, ale panowała w niej odprężająca atmosfera.

W ogóle nie wydawało się, że jest tam tłoczno ani niebezpiecznie, i dobrze było zobaczyć, że wszystkie środki bezpieczeństwa działają dobrze, zarówno w hotelach, jak i poza nimi. W Rivie i Limone kręcili się ludzie, siedząc przy barach, kawiarniach i restauracjach.

Wszyscy szanowali swoją przestrzeń i po prostu cieszyli się pogodą i piękną scenerią. Kluczowe środki bezpieczeństwa nad jeziorem Garda to dystans do 1 metra, mnóstwo stacji do dezynfekcji rąk w hotelach, restauracjach i sklepach oraz maski będą musiały być noszone w pomieszczeniach publicznych, z wyjątkiem jedzenia lub picia, oraz na zewnątrz w zatłoczonych miejscach, takich jak targi.

Wydawało się, że hotele nad jeziorem Garda dostosowały obsługę w formie bufetu przy śniadaniu, aby uwzględnić nowe środki.

Goście ustawiają się w kolejce w sposób społecznie zdystansowany iz założonymi maskami w części gastronomicznej, a następnie proszą kelnerów o ich obsłużenie. Tworzy to dystans między klientami a jedzeniem, a tylko kelnerzy, ubrani w maski, mają bezpośredni kontakt z jedzeniem.

Gdybym nie widział tego w akcji, mógłbym się martwić niesfornymi kolejkami i dużymi opóźnieniami, ale moje doświadczenie w hotelu Liberty w godzinach szczytu było dobre. Obsługa była nieco wolniejsza, ale w rzeczywistości była dość wydajna.

Wycieczki po jeziorze Garda

Oferujemy szereg różnych wycieczek nad jeziorem Garda, z wieloma różnymi ofertami. Większość z nich obejmuje rejs łodzią po jeziorze z czasem na zwiedzanie dwóch najbardziej malowniczych wiosek, Limone i Malcesine.

Nasza nowa wycieczka po jeziorze Garda – Light and Relax obejmuje również wycieczkę z przewodnikiem do Bolzano i Dolomitów, z możliwością poznania kultury i historii stolicy regionu Południowego Tyrolu, gdzie usłyszysz tyle samo niemieckiego, co włoskiego. , a także ladyński, lokalny dialekt. Wycieczka obejmuje również zapierające dech w piersiach widoki na Dolomity z płaskowyżu Renon.

Oczywiście nadal oferujemy nasze zawsze popularne jezioro Garda, Wenecję i Weronęwycieczka, która oprócz rejsu statkiem obejmuje jednodniową wycieczkę do kultowych zabytków Wenecji i kolejną jednodniową wycieczkę, aby poznać wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Werona. Podczas wszystkich naszych wycieczek będzie również mnóstwo dni na relaks i samodzielne odkrywanie najlepszych zabytków jeziora Garda.

Urlop nad jeziorem Como: czego się spodziewać
Wizyta Sary nad jeziorem Como również zbiegła się z zwykle szczytowym sezonem dla włoskich turystów i takie było jej doświadczenie.

Chociaż jezioro Como jest nieco spokojniejsze niż zwykle, nadal panuje tu cudowna, odprężająca wakacyjna atmosfera. Prawie wszystkie sklepy, bary i kawiarnie są otwarte.

Chodziłem z naszą przewodniczką Carol i regularnie zatrzymywali nas ludzie zachwyceni jej widokiem, którzy mieli nadzieję, że jej obecność oznaczała powrót grup; nasi klienci otrzymają BARDZO ciepłe powitanie! Grand Hotel Cadenabbia był bardzo spokojny, a mimo nowych środków wszyscy dobrze się bawili. Wydawało się, że ludzie okazali sobie wzajemny szacunek.

W rzeczywistości nic nie wskazywało na to, że środki w ogóle wpłynęły na ich wakacje. Jedną z głównych zmian jest to, że śniadanie w formie bufetu zostało zastąpione przez obsługę stołową. Jezioro Como ma podobne środki bezpieczeństwa jak jezioro Garda, z dodatkiem kontroli temperatury, regionalnego wymogu w Lombardii, które są przeprowadzane bardzo regularnie,

Wycieczki po jeziorze Como

Piękno jeziora Como – lekkie i relaksujące wakacje polega na tym, że spędzisz dużo czasu na świeżym powietrzu. Wybierz się na wycieczkę łodzią po jeziorze Como i mijaj urocze małe wioski, wille i zobacz piękne zabytki.

Będzie wolny czas na zwiedzanie Bellagio i całodniową wycieczkę z przewodnikiem nad jeziora Maggiore i Orta. Będzie też mnóstwo czasu na odkrywanie jeziora Como we własnym tempie.

Moja wizyta nad jeziorem Como i Garda była bardzo

uspokajająca. W obu miejscach powitanie, które otrzymałem, było ciepłe i szczere, a wczasowicze cieszyli się tym, co najlepsze we Włoszech: wspaniałą scenerią, niesamowitą pogodą i niesamowitą kuchnią.

Byłem pod wrażeniem wprowadzonych nowych środków bezpieczeństwa, gdzie wszyscy szanowali dystans społeczny, nosili odpowiednie maski, a stacje odkażania rąk były prawie wszędzie, gdzie się udałem.

Ogólnie rzecz biorąc, większość hoteli, które odwiedziłem podczas mojej podróży do Włoch, była dość zajęta, ale radziły sobie z nowym środowiskiem i bardzo dobrze przestrzegały środków bezpieczeństwa, nawet w szczycie sezonu.

Wszystkie nasze wycieczki będą na razie realizowane w małych grupach liczących nie więcej niż 25 osób. Nieustannie przeglądamy i poprawiamy wszystkie nasze protokoły bezpieczeństwa, aby podczas rezerwacji wakacji we Włoszech z przewodnikiem z nami będziesz mieć pewność, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo, a Ty będziesz mógł w pełni cieszyć się wakacjami.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here