Home Recenzje miejsc docelowych Dlaczego musisz odwiedzić Lizbonę

Dlaczego musisz odwiedzić Lizbonę

64
0
Dlaczego musisz odwiedzić Lizbonę

Lizbona, „miasto siedmiu wzgórz”, ma wyjątkowy wygląd i osobowość, co czyni ją jedną z najbardziej atrakcyjnych stolic Europy. To miejsce, które trzeba zobaczyć podczas wakacji w Portugalii, a wypad do Lizbony jest idealny, jeśli szukasz szybkiej ucieczki. Nawet w deszczowy dzień stolica Portugalii ma swoje uroki, od skomplikowanych ścieżek przypominających mozaikę po spędzanie wieczoru przy fado, portugalskiej muzyce ludowej.

Kolorowe dzielnice

W sercu Lizbony znajduje się tętniąca życiem dzielnica Baixa, która rozciąga się aż do brzegu rzeki „Tejo” (Praça do Comércio) i została odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1755 r. Ma elegancki styl architektoniczny; obszar ten jest dobry do wędrówek, zakupów i obserwowania ludzi.

To w tej części miasta znajdziesz windę Santa Justa, która zabierze Cię do „Largo do Carmo” (plac Carmo) i nagrodzi Cię niesamowitym widokiem na miasto. W pobliżu znajduje się również jedno z najlepszych muzeów w Lizbonie: Muzeum Carmo. Dzielnica „Bairro Alto” ​​to stara dzielnica mieszkaniowa pełna wielu małych restauracji rozsianych wzdłuż urokliwych brukowanych uliczek. W jakiś sposób w tej przyjaznej i tętniącej życiem okolicy znajdują się również dziesiątki małych barów i klubów, w tym bary Fado. „Avenida da Liberdade” to kosmopolityczna dzielnica z wieloma markowymi sklepami i restauracjami.

Jest pełen historycznych zabytków

Kolejna dzielnica warta uwagi to „Belem”, pełna atrakcji, takich jak „Torre de Belem” czy Belém Tower, najczęściej fotografowany punkt orientacyjny miasta. Zbudowany w XVI wieku, wychodzi na rzekę Tag i jest dla Europejczyków jednym z symboli „Ery eksploracji”. Wraz z cudownym klasztorem Hieronimitów i pomnikiem Odkrywców powinno to znaleźć się na szczycie listy atrakcji, które trzeba zobaczyć w Lizbonie. Kolejną atrakcją jest przejażdżka kultowym tramwajem 28 między Campo do Orique i Martim, który przejeżdża przez wszystkie kluczowe dzielnice turystyczne Lizbony.

Niesamowita kuchnia

Lizbona słynie z wynalezienia portugalskiej tarty z kremem lub „Pastel de nata”, którą znajdziesz w każdej cukierni, takiej jak Pastéis de Belém. Założone w 1837 roku, używają przepisu z klasztoru Hieronimitów i twierdzą, że sprzedają prawie 30 000 dziennie! Kuchnia portugalska znana jest z dorsza (lokalnie zwanego Bacalhau), który jest uważany za przysmak.

Możesz także skosztować przysmaków lokalnych win. Możesz łatwo znaleźć dobre Porto, białe i czerwone wina oraz to, co Portugalczycy nazywają „Vinho Verde” (zielone wino). To ostatnie to wino musujące, którego nazwa wywodzi się z faktu, że użyte winogrona są „zielone” i lekko niedojrzałe, ale nadal pyszne.

Oferuje ucieczkę na wybrzeże Estoril

Jeśli chcesz spędzić wakacje na Riwierze Portugalskiej, około 30 km od Lizbony znajdziesz miasto Estoril, dobrze znane ze swoich wspaniałych plaż. Dzięki bliskości Lizbony i innych miast, takich jak historyczny port rybacki Cascais, Estoril jest wspaniałym miejscem na wakacje, które ma wszystkie uroki Portugalii i ma wolniejsze tempo życia.

Jeśli zatrzymujesz się w Estoril, warto rozważyć również jednodniową wycieczkę do Sintry. Możesz zobaczyć, gdzie portugalska rodzina królewska spędzała lata w Pałacu Narodowym Sintra, pięknym XVI-wiecznym pałacu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bajkowe miasteczko położone na wzgórzach gór Sintra, pełne wspaniałej architektury.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here