Home Wskazówki podróżnicze Najlepsze miejsca docelowe dla par powyżej 50 lat

Najlepsze miejsca docelowe dla par powyżej 50 lat

62
0
Najlepsze miejsca docelowe dla par powyżej 50 lat

Istnieje mnóstwo powodów, aby podróżować z partnerem w późniejszym życiu: bezpieczeństwo finansowe, głębsze zrozumienie świata, więcej czasu itp. Ale być może najlepszym powodem, aby zobaczyć świat, jest doświadczenie, które oferuje i odmłodzenie, które wiąże się z ekspozycją.

do nowych miejsc i ludzi. Oferujemy wakacje z przewodnikiem do wielu wspaniałych miejsc, więc aby pomóc Ci rozpocząć następne wakacje, zebraliśmy kilka informacji, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Dubrownik

Położony pomiędzy surowymi górami a błyszczącym morzem, Dubrownik szczyci się oszałamiającą architekturą i spektakularnymi widokami. Miasto ma bogatą historię sięgającą VII wiekuwieku i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1979 roku.

Pomiędzy lśniącym Morzem Adriatyckim a imponującymi Alpami Dynarskimi leży otoczone murami miasto Dubrownik, miasto o niezrównanym pięknie historycznym. Pochodzący z VII wieku Dubrownik jest dziś pomnikiem minionych czasów – klejnotem baroku z oszałamiającą architekturą z wapienia. Wybierz się na spacer po legendarnych murach miejskich o długości 1940 metrów, które przez wieki chroniły tę starożytną stolicę, lub udaj się dalej do ruin klasztoru benedyktynów, który został zbudowany w średniowieczu i do ogrodów na zielonej wyspie Lokrum.

Zagłęb się w przeszłość, odwiedzając limitowaną wystawę fotografii wojennej, a następnie wznieś się nad miasto kolejką linową na górę Srđ, skąd roztacza się wspaniały widok na całe miasto i lazurowe wybrzeże. ZAWycieczka do Dubrownika jest romantyczna i wysublimowana – z pewnością zachwyci nawet najbardziej doświadczonych podróżników i oferuje idealne wakacje w Chorwacji .

Porto

Położone wzdłuż wzgórz ujścia rzeki Douro, Porto jest drugim co do wielkości miastem Portugalii po Lizbonie i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Porto jest głównym producentem korka, ale jest bardziej znane ze słynnego wzmocnionego wina porto.

Jest tak wiele do zobaczenia, że ​​ciężko jest wybrać najlepsze zabytki w Porto! Porto, artystyczna i kulinarna mekka nad Rio Douro, szczyci się jednymi z najbardziej eleganckich widoków Europy Zachodniej.

To tętniące życiem miasto jest najbardziej znane jako kolebka wina porto, ale oferuje również znakomity wgląd w historię świata. Ribiera jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a jej starożytne kręte uliczki pełne są pysznych restauracji i barów. Na większą skalę, Sé do Porto i Igreja de São Francisco to zapierające dech w piersiach pokazy architektury gotyckiej i rzymskiej (odpowiednio) i oferują jedne z najbardziej olśniewających pokazów artystycznej wizji w dużym rozmiarze.

Aby wybrać się na wycieczkę do niedawnej przeszłości, odwiedź Muzeum Serralves, w którym można podziwiać sztukę modernistyczną i fantastyczne pokazy minimalizmu od lat sześćdziesiątych XX wieku. Porto, często w cieniu bardziej znanej Lizbony, jest rzadkim skarbem, który tylko czeka na odkrycie. Poznaj naszePorto City Break lub wyrusz w rejs po rzece Douro i odkryj tę piękną część Portugalii.

Jezioro Garda

Dzięki śródziemnomorskiemu klimatowi, czystym błękitnym wodom, atrakcyjnym willom i ogrodom, nic dziwnego, że tak wielu klientów Travel Department powraca nad jezioro Garda rok po roku. U podnóża Dolomitów, pośród gajów cytrynowych i oliwnych leży jezioro Garda, największe jezioro we Włoszech.

Jezioro Garda święto oferuje również możliwość obejrzenia kultowych zabytków we Włoszech , takich jak bajkowy okolicy Werony, który jest bogaty w rzymskich zabytków i willi historycznych, być może nikt bardziej imponujące niż Arena di Verona – największej arenie Włoch, która może pomieścić do 22.000 ludzie.

Wskocz w historię do rządów rodziny Gonzaga i zwiedź okazały Palazzo Ducale podczas wycieczki do Wenecji .Odwiedź Il Vittoriale Degli Italiani, muzeum w dawnej posiadłości pisarza Gabriele D’Annunzio, w którym mieszkał po swojej defenestracji w 1922 roku aż do śmierci w 1938 roku.

Na północnym brzegu, w miejscu wyjątkowo alpejskim i śródziemnomorskim, znajduje się Riva Del Garda. Zrelaksuj się w malowniczym miasteczku lub skorzystaj z górskich wiatrów, aby uczestniczyć w jednych z najlepszych windsurfingu na świecie. Mając tak wiele do zrobienia, nic dziwnego, że nasze wycieczki po jeziorze Garda pozostają jedną z naszych najpopularniejszych.

Sankt Petersburg

Sankt Petersburg to jedno z najnowocześniejszych miast Rosji, a także jej kulturalna stolica. Historyczne centrum Sankt Petersburga jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest domem dla Ermitażu, jednego z największych muzeów na świecie. Położony jako imperialna i kulturalna stolica Rosji, Sankt Petersburg jest imponujący. Skrzyżowane kanałami w stylu weneckim jest miastem jednocześnie nowoczesnym i klasycznym.

Główną z wielu atrakcji jest Ermitaż, muzeum sztuki i kultury, które posiada tytuł drugiego co do wielkości muzeum na świecie. Lub dla bardziej wyjątkowego rosyjskiego spojrzenia na przeszłość, Muzeum Rosyjskie oferuje największą na świecie kolekcję pięknej rosyjskiej sztuki.

Ci, którzy cenią oszałamiającą architekturę, będą zachwyceni Kościołem Zbawiciela na Rozlanej Krwi – być może jednym z najbardziej znanychzabytki Sankt Petersburga rywalizowała jedynie z zapierającą dech w piersiach katedrą św. Izaaka, która w 1931 roku została przekształcona w muzeum przez rząd radziecki.

Miasto carów ma wielkość, która nie jest często spotykana we współczesnym świecie i jest miejscem, które trzeba zobaczyć, szczególnie podczas słynnych letnich Białych Nocy. W Sankt Petersburgu jest tak wiele atrakcji do zobaczenia, a podróż do Rosji jest z pewnością wspaniałym przeżyciem. a

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here