Home Recenzje miejsc docelowych Najlepsze zabytki do zobaczenia na wyspie Irlandii

Najlepsze zabytki do zobaczenia na wyspie Irlandii

62
0
Najlepsze zabytki do zobaczenia na wyspie Irlandii

Czy kiedykolwiek rozważałeś wycieczkę po Irlandii? Niektóre z najbardziej znanych zabytków i niesamowitych krajobrazów na świecie można znaleźć w pobliżu naszych drzwi. Niezależnie od tego, czy szukasz przyjemnego weekendowego wypadu, czy też długich wakacji w Irlandii i Irlandii Północnej , jesteśmy naprawdę rozpieszczani! Sprawdź więc nasz wybór najlepszych miejsc do zobaczenia na wyspie Irlandii.

Wyspy Aran

Najlepszym miejscem do zanurzenia się w języku irlandzkim są prawdopodobnie Wyspy Aran, gdzie Gaeilge jest językiem ojczystym wielu mieszkańców. Zalecamy jednodniową wycieczkę z Galway do Inis Mor, największej z Wysp Aran.

Pamiętaj, aby udać się do fortu Dun Aengus, który znajduje się na dramatycznym zboczu klifu i wychodzi na Ocean Atlantycki; jest to jedno z wielu prehistorycznych miejsc do odwiedzenia w Irlandii.

Titanic Experience w Belfaście

Jeśli planujesz podróż do Belfastu, wizyta w Muzeum Titanica jest koniecznością! Możesz dowiedzieć się o najsłynniejszym statku na świecie i przemyśle stoczniowym w Belfaście. To samodzielna wycieczka z interaktywnymi galeriami i niezwykły sposób na poznanie niefortunnego liniowca oceanicznego i odkrywanie historii z Titanica.

To tylko jedna z wielu atrakcji, które możesz zrobić podczas wypadu do miasta w Belfaście. Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć o przerwie świątecznej! Belfast w czasie świąt Bożego Narodzenia ma wspaniałą świąteczną atmosferę i można tu zobaczyć główne zabytki miasta, a także udać się na świąteczne zakupy.

Giant’s Causeway

Poznaj wybrzeżu Antrim i wziąć na wycieczkę do tego Grobla Olbrzyma , jedynym miejscu UNESCO Irlandii Północnej. Legenda głosi, że powód, dla którego nazywa się Grobla Olbrzyma, jest taki, że Finn McCool, irlandzki gigant, stworzył go, aby dostać się do Szkocji, aby mógł walczyć ze swoim wrogiem Benandonnerem.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak powstały te unikalne sześciokątne skały w centrum dla zwiedzających Grobla Olbrzyma.

To naprawdę naturalne zjawisko. A jeśli masz czas na zaostrzenie apetytu, wybierz się na degustację whisky w pobliskiej gorzelni Bushmills.Kolejną kultową atrakcją Irlandii Północnej, którą można zobaczyć, jest most linowy Carrick-a-Rede.

Prawie 300 lat temu rybacy wznieśli most linowy, łączący wyspę Carrickarede z lądem hrabstwa Antrim . Gdy przejdziesz przez most, zostaniesz nagrodzony majestatycznymi widokami na Causeway Coastal Route.

Plaże Donegal

Donegal ma długą i spektakularną linię brzegową pełną pięknych plaż, z których niektóre często znajdują się na dziesięciu listach najlepszych na świecie. Jeśli chcesz wyjść poza plaże, proponujemy pozostać w Letterkenny w ramach podróży do Donegal; to świetna brama do zwiedzania „Forgotten County” w Irlandii!

Pierścień Kerry

Najlepszym sposobem, aby zobaczyć „Królestwo” w całej okazałości, jest zrobienie Pierścienia Kerry. Na tym szlaku turystycznym pokonasz góry, wybrzeża, jeziora i przejedziesz przez urocze wioski.

Chociaż możesz sam zrobić ten słynny tor, uważamy, że najlepszą opcją jest wycieczka z przewodnikiem po Ring of Kerry, abyś mógł pozwolić innym prowadzić całą jazdę. Wystarczy usiąść, zrelaksować się i podziwiać piękne widoki w Kerry.

Croagh Patrick

Jeśli myślisz o ucieczce do hrabstwa Mayo, musisz zobaczyć lub wędrować po Croagh Patrick! Miejscowi nazywają go „The Reek” i od tysięcy lat jest celem pielgrzymek; nic dziwnego, że jest uważana za „Najświętszą Górę” w Irlandii.

Nie trzeba wspinać się na sam szczyt, aby docenić jego piękno; można uzyskać wspaniałe widoki na okolicę Mayo i zatokę Clew Bay z dowolnego etapu w drodze na górę.

Cliffs of Moher

Jeśli wybierasz się na wycieczkę Wild Atlantic Way, musisz zobaczyć Cliffs of Moher. Uznany za ulubioną atrakcję turystyczną Irlandii w latach 2019 i 2020 przez czytelników Irish Independent , jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków przyrody w Irlandii.

Hook Lighthouse

Jeśli szukasz pomysłów na jednodniową wycieczkę do Wexford, proponujemy wizytę w latarni morskiej Hook.

Położona na półwyspie Hook w Wexford i zbudowana 800 lat temu, uważana jest za najstarszą działającą latarnię morską na świecie. Podziwiaj wspaniałe widoki na starożytny wschód Irlandii z latarni morskiej Hook, a jeśli masz szczęście, możesz dostrzec wieloryby lub delfiny!

Więc na co czekasz? Poznajmy Irlandię i Irlandię Północną! Odkryj wszystkie nasze irlandzkie wakacje z przewodnikiem i odkryj to, co najlepsze na tej niesamowitej wyspie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here