Home Recenzje miejsc docelowych Najważniejsze z naszych wakacji w RPA

Najważniejsze z naszych wakacji w RPA

65
0
Najważniejsze z naszych wakacji w RPA

Tęczowy naród” to termin ukuty przez Desmonda Tutu, aby opisać nową wielokulturowość Afryki po apartheidzie i zjednoczenie różnych środowisk południowoafrykańskich.

Republika Południowej Afryki to fantastyczny kraj do odwiedzenia, ponieważ jest pełen naturalnego piękna, różnorodnych krajobrazów i ma niesamowitą kulturę kulinarną i winiarską.

Odkryj najważniejsze atrakcje, których możesz z nami doświadczyć podczas naszych wakacji z przewodnikiem w Afryce Południowej.

 

1. Znajdź Wielką Piątkę na safari

„Big Five ” składa się lew, lampart, słoń, Buffalo i Nosorożec. Termin ten pierwotnie oznaczał, że były to pięć najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych zwierząt do polowania pieszo; byłoby niesamowicie szczęśliwie je wszystkie znaleźć! Możemy cieszyć się safari i zobaczyć inne niesamowite dzikie zwierzęta w rezerwacie Kariega lub w prywatnym rezerwacie zwierzyńskim Aquila podczas naszych samotnych wakacji w RPA.

2. Przeglądaj Kapsztad

Kapsztad, inaczej „The Mother City”, to kosmopolityczne i historyczne miasto; to pierwsze miejsce w Afryce Południowej, gdzie odwiedzili europejscy koloniści.

3. Odwiedź wyspę Robben

Położona prawie 7 km od wybrzeża w zatoce Table Bay, wyspa Nelson Mandela spędził 27 lat więzienia za sprzeciwianie się reżimowi mieszkaniowemu. Zorganizujemy wycieczkę z przewodnikiem po wyspie i muzeum, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i dowiemy się więcej o tym niesławnym więzieniu.

4. Wybierz się na wycieczkę na Górę Stołową

Wjedź kolejką linową na górę, aby odwiedzić słynny punkt orientacyjny RPA, Górę Stołową. Ma 600 milionów lat i jest jedną z najstarszych gór na świecie; nawet starszy niż Andy i Himalaje.

5. Wybierz się na wycieczkę samochodową

Garden Route to najlepsza wycieczka samochodowa w RPA, która rozciąga się prawie 300 km wzdłuż wybrzeża, a jej nazwa zawdzięcza szerokiemu wachlarzowi dzikiej przyrody i flory.

6. Ciesz się degustacją wina w Stellenbosch

Degustacja wina w Republice Południowej Afryki jest koniecznością i będziesz rozpieszczany; Wino południowoafrykańskie jest wysoko cenione na całym świecie, a jego fantastyczna różnorodność zaspokoi każdy gust. Wybierz się na malowniczą i historyczną przejażdżkę przez lokalne regiony winiarskie, a co najważniejsze, delektuj się degustacją wina! Odkryj Stellenbosch, miasto Oaks lub „Eikestad” w Afrikaans, drugie najstarsze miasto i stolicę wina w RPA.

7. Spotkaj się z pingwinami afrykańskimi

Podczas naszej wycieczki z przewodnikiem po Półwyspie Przylądkowym odkryjemy jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów na świecie! Będziemy jechać wzdłuż wybrzeża, z widokiem na skalny półwysep, a po drodze podziwiać wspaniałe widoki na Atlantyk i Ocean Indyjski. Odwiedzimy Cape Point, Boulders Beach, aby osobiście spotkać się z afrykańskimi pingwinami

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here