Home Wskazówki podróżnicze Najważniejsze zabytki do zobaczenia podczas wakacji we Włoszech

Najważniejsze zabytki do zobaczenia podczas wakacji we Włoszech

63
0
Najważniejsze zabytki do zobaczenia podczas wakacji we Włoszech

Włochy mają wszystko – niesamowite krajobrazy, sugestywna historia, oszałamiająca architektura, niesamowita pogoda i wspaniałe jedzenie.

Jeśli planujesz wakacje we Włoszech , zapoznaj się z naszymi sugestiami poniżej, przedstawiającymi niektóre z najważniejszych zabytków, które powinieneś zobaczyć w tym oszałamiającym kraju.

Ruiny Pompejów

Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starożytne miasto Pompeje zostało prawie całkowicie zniszczone i pogrzebane pod popiołem po erupcji Wezuwiusza w 79 roku naszej ery.

W 1748 roku podczas wykopalisk na dużą skalę odkryto obiekty doskonale zachowane ze względu na brak wilgoci i powietrza. Odkryte artefakty zapewniają fascynujący wgląd w życie w mieście. Jeśli szukasz łatwego dostępu do Pompei i miejsca na odpoczynek podczas wakacji we Włoszech, proponujemy pobyt w Sorrento .

Wenecja

Wenecja, znana jako „pływające miasto”, to archipelag 118 wysp połączonych czarującymi kanałami i mostami. Zobacz jego słynne zabytki, takie jak Plac i Bazylika Świętego Marka, główny plac publiczny w Wenecji i jeden z najsłynniejszych na świecie, oszałamiający gotycki budynek Ca ‘d’Oro i imponujący Palazzo Ducale.

Proponujemy spędzenie wakacji nad jeziorem Garda , ponieważ jest to idealna baza wypadowa do wycieczek do Wenecji i Werony, wspaniałego historycznego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kaplica Sykstyńska

Kaplica Sykstyńska znajduje się w Watykanie w Rzymie. Będziesz całkowicie onieśmielony sufitem Kaplicy Sykstyńskiej; Arcydzieło Michała Anioła przedstawia kluczowe elementy z Biblii i zajęło mu cztery lata. Podczas naszych wakacji w Rzymie możesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra i odkryć Muzea Watykańskie.

Domy Trulli w Apulii

Jeśli chcesz odkryć inną stronę Włoch, odwiedź region Apulii lub Apulii – „piętę Włoch”. W Alberobello, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajdziesz tradycyjne domy Trulli w kształcie stożka, rozciągające się 15 km wzdłuż drogi Alberobello-Martina Franca; to tylko jeden z cudownych i wyjątkowych miejsc do zobaczenia w Apulii .

San Marino

Ściśle mówiąc, San Marino jest krajem śródlądowym we Włoszech i uważa się, że jest to najstarsza republika na świecie. Ma wiele klejnotów, w tym historyczne trzy wieże znajdujące się na szczytach Monte Titano.

Wjedź kolejką linową na szczyt góry Titano, a zostaniesz nagrodzony zapierającymi dech w piersiach widokami na okolicę. To jedna z najlepszych wycieczek do Włoch, a San Marino możesz odwiedzić w ramach naszych wakacji na Riwierze Adriatyckiej we Włoszech .

Dolomity

Jedną z najlepszych atrakcji przyrodniczych we Włoszech są Dolomity, pasmo górskie położone w północno-wschodniej części kraju i jest to wspaniałe miejsce na wędrówki. Tym, którzy chcą bardziej wyluzować, polecamy udanie się do Bolzano, znanego jako brama do pasma górskiego Dolomitów.

Florencja

Miejsce narodzin włoskiego renesansu i dom mistrzów Michała Anioła i Leonarda da Vinci, piesza wycieczka po Florencji to najlepszy sposób na odkrycie wielu klejnotów.

Możesz wspiąć się po 463 schodach na szczyt słynnej Duomo (katedry), aby podziwiać najlepsze widoki na Florencję, zwiedzić zabytkowy Piazza della Signoria lub zobaczyć Ponte Vecchio, co oznacza „stary most” i jest ikoną miasta. Miasto Florencja, ze swoją wspaniałą sztuką i architekturą, to tylko jeden z najważniejszych punktów wycieczki do Toskanii .

Jezioro Maggiore

Od pięknej scenerii po imponującą architekturę i ogrody botaniczne – w jeziorze Maggiore nie brakuje rzeczy do zobaczenia i zrobienia . To przystań alpejskich krajobrazów ozdobiona bujnymi ogrodami i osłoniętymi wioskami, z widokiem na lśniące, błękitne wody jeziora.

Katedra w Mediolanie

Mediolan słynie nie tylko z tego, że jest światową stolicą mody, ale także z czwartej co do wielkości katedry na świecie – Duomo di Milano.

Podczas wizyty w Mediolanie, znajdziesz również najstarsze centrum handlowe na świecie, Galleria Vittorio i kultowy mural Leonarda Da Vinci „Ostatnia wieczerza”. Sugerujemy, abyś został nad jeziorem Como i wybrał się na wycieczkę do Mediolanu, dzień tam powinien być wystarczająco długi, aby zobaczyć główne atrakcje.

Góra Etna

Podczas naszych wakacji na Sycylii można zobaczyć Etnę, największy wulkan w Europie i jeden z najbardziej aktywnych na świecie. Na wysokości ponad 3300 metrów Etna i jej zbocza są częścią parku narodowego Parco Naturale dell’Etna.

Aby uzyskać najlepsze widoki na Etnę, wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Taorminie i odwiedź jej starożytny grecki teatr, gdzie zobaczysz również wspaniałe widoki na Morze Jońskie.

Chcesz doświadczyć „La Dolce Vita”? Znajdź swój wymarzony włoski wypad, sprawdź naszą wspaniałą ofertę wakacji z przewodnikiem do Włoch .

Loty w obie strony, zakwaterowanie, transfery i wycieczki są wliczone w nasze wakacje we Włoszech. Nasi eksperci lokalni przewodnicy będą dostępni podczas całej wycieczki i mogą udzielić wskazówek dotyczących najlepszych zabytków, które można zobaczyć we Włoszech w czasie wolnym.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here