Home Recenzje miejsc docelowych Odwiedź Toskanię The Heart Of Authentic Italy

Odwiedź Toskanię The Heart Of Authentic Italy

63
0
Odwiedź Toskanię The Heart Of Authentic Italy

Niewiele miejsc wyczarowuje piękno z taką autentycznością jak Toskania. Nawet słowo Toskania sugeruje magiczne miejsce, które przeniesie Cię do nietykalnego świata. Oryginalna ojczyzna Eutrusków, Toskania rozciąga się od Apeninów po zachodnie wybrzeże Włoch, przecinając piękne miasta Florencję, Sienę i Pizę. Tutaj znajdziesz wszystkie składniki, które w obfitości nasycą zmysły, sztukę dla oczu, pokarm dla ust i wino dla duszy. Dla wielu jest uosobieniem idealnego włoskiego miejsca na wakacje .

Odrodzenie Europy kwitło w tym regionie od XIV wieku. Z Florencją w jej epicentrum, to, co najlepsze we włoskim renesansie, można delektować się powoli w relaksujący sposób, gdy wiesz, jak uniknąć tłumów i pokonać kolejki z wykwalifikowanymi przewodnikami, którzy znają każdy centymetr stolicy tego regionu.

Przez wieki potężne rodziny, takie jak Medyceusze, rywalizowały ze sobą, aby zbudować najbardziej spektakularną architekturę i stworzyć najpiękniejsze dzieła sztuki w tym oszałamiającym mieście. Zebrali najlepszych rzemieślników i mózgi, Leonarda Da Vinci, Sandro Boticcelli i Michała Anioła Buonarottiego, którzy wyrzeźbili serce Florencji, pozostawiając Włochy jako jedno z najbogatszych miejsc na świecie, gdzie można cieszyć się sztuką.

Dzięki tak dużemu wyborowi do zobaczenia i zrobienia w Toskanii , Florencja jest miejscem, w którym miłośnicy sztuki mogą wchłonąć dzieła, takie jak Doni Tondo Michała Anioła i Narodziny Wenus Botticellego, wiszące na ścianach Galerii Uffizi. Imponującą postać Dawida Michała Anioła można obejrzeć w Galleria dell’Accademia, ale równie imponująca kopia znajduje się na Piazza Vecchio. Duomo to tylko jeden z wielu wspaniałych budynków we Florencji.

Bazylika Santa Croce i zbyt wiele kościołów, aby o nich wspomnieć, będzie na wyciągnięcie ręki podczas wycieczki do Florencji, dzięki czemu Twój dzień będzie spacerkiem po żywym muzeum. Przekraczając serpentynową rzekę Arno, Ponte Vecchio, zbudowany w 1354 roku i niegdyś pełen sklepów mięsnych, pozostawi Cię uwięzionym w czasie dzięki wspaniałym sklepom jubilerskim, w którym można kupić pamiątki.

Na wakacje z przewodnikiem w Toskanii , Twoja baza wypadowa w Montecatini jest idealnie położona między Florencją a Pizą. Ma dodatkowe zalety bycia największym miastem uzdrowiskowym we Włoszech, a wody źródlane oferują lecznicze właściwości. Cały dzień można spędzić relaksując się w eleganckich butikach i uroczym centrum miasta, które przyciąga miłośników Ferrari.

W okresie Belle Epoque XIX wieku miasto gościło takich muzycznych gości jak Verdi, Puccini i Strauss. Rzeźby, które zobaczysz wszędzie, są hołdem dla wód przepływających przez to malownicze miasto.

Złota podróż przez Toskanię musi obejmować Sienę, która ma swój własny autentyczny styl z niezwykłym nachylonym placem i charakterystyczną wieżą Torre del Mangia na Piazza del Campo. Tutaj zamożne florenckie rodziny rozgałęziały się, by zainwestować w nowy styl, rywalizujący z Florencją.

Dwa razy w roku miasto wybucha kolorową procesją podczas spektaklu Palio di Siena, festiwalu, który kończy się wyścigiem konnym pomiędzy rywalizującymi regionami miasta, odbywającym się na Piazza del Campo. Katedra Santa Maria Assunta jest jednym z najwybitniejszych przykładów architektury romańsko-gotyckiej w Europie. Prawdopodobnie najlepszym sposobem na cieszenie się Sieną jest powolna wędrówka i chłonięcie uroku i atmosfery tego średniowiecznego miasta z lodami w dłoni.

Toskania, podobnie jak większość Włoch, jest domem dla wyśmienitej kuchni i najbardziej znanej na świecie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Spodziewaj się, że znajdziesz chleb w wielu lokalnych potrawach, takich jak kanapka Lampredotto, która składa się z czwartego żołądka krowy gotowanego w bulionie, co może nie brzmieć apetycznie, ale jest daniem charakterystycznym dla Florencji i symbolem ich zamiłowania do podrobów. Panzanella to obfita sałatka ociekająca oliwą z oliwek, pomidorami, ogórkami i cebulą, wykorzystująca w pomysłowy sposób chleb jednodniowy.

Ze Sieny odwiedź miasto San Gimignano, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynące z pięknych wież. Nie wychodźcie bez skosztowania Vernaccia di San Gimignano, wytwarzanej z winogron pochodzących z tych wzgórz.

Jazda do któregokolwiek z miast Toskanii to sama radość z naturalnego piękna, w którym natura zaprojektowała własne artystyczne podniebienie. Wzory tworzą się w rzędach gajów oliwnych i pięknie utrzymanych winnic, z których pochodzi Chianti, z którego słynie ten region. Krajobraz jest usiany tak wieloma historycznymi zamkami, że nic dziwnego, że pojawiają się one na etykietach win Chianti.

Najczystszą z przyjemności jest rozkoszowanie się pięknymi wzgórzami i eleganckimi cyprysami przy lampce wina.

Renesansowy mogą być przepisane do historii, ale w Toskanii jest bardzo żywy i t on skarbnicą tej złotej ery osiągnięcia człowieka tylko czeka na odkrycie, pili i ucztował na.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here