Home Recenzje miejsc docelowych Romans z Włochami zaczyna się nad jeziorem Garda

Romans z Włochami zaczyna się nad jeziorem Garda

69
0
Romans z Włochami zaczyna się nad jeziorem Garda

Ale łagodnie, jakie światło w tamtym oknie pęka? Moja druga połowa i ja odświeżamy nasze cytaty z Romea i Julii. Obudziliśmy się w urokliwym Riva del Garda i już zakochaliśmy się w naszych włoskich wakacjach .

Jezioro Garda jest największym jeziorem we Włoszech i znajduje się w doskonałej lokalizacji do odkrywania niektórych z jego najwspanialszych miast, w szczególności Wenecji i domu Romea i Julii w Weronie.Moje pierwsze wrażenie na temat jeziora Garda było oszałamiające i nie mogłem się doczekać, aby zabrać się do wody i zwiedzić ładne miasta położone pod okiem oszałamiających gór.

Dokładnie tak się stało, gdy nasza przewodniczka Renata zabrała nas na prywatną wycieczkę łodzią po jeziorze z Rivy do Limone. Każde miasto ma swój własny, ekscentryczny styl, z cennymi prezentami i pamiątkami czekającymi na zakup w sklepach i podczas wybranych dni targowych, aby odkryć więcej. W miastach znajduje się wiele eleganckich kawiarni, w których można napić się kawy lub piwa, chłonąc kolorową architekturę i połyskujące refleksy na wodzie.

Nasza wycieczka zaprowadziła nas również do Malcesine, gdzie znajduje się wspaniały XIII-wieczny zamek, który warto zobaczyć. Nie ma lepszego sposobu na podziwianie spektakularnych widoków na jezioro Garda niż ze szczytu kolejki linowej na Monte Baldo.

Mieliśmy okazję naprawdę zwiedzić majestatyczne prealpy następnego dnia podczas wycieczki po Bolzano, ale zamiast tego postanowiliśmy rozkoszować się słońcem w Riva del Garda. Taksówki wodne są tanie i jest wiele miast do zwiedzania lub możesz po prostu przejść promenadą i delektować się pysznymi lodami.

Jednak czułem, że przegapiliśmy, kiedy opowiedzieli nam o scenerii i oszałamiającej austriackiej architekturze, która biegnie przez Dolomity do sąsiedniego kraju. Zamiast tego wybraliśmy dzień targowy w mieście Bardolino, kupiliśmy piękne skórzane prezenty i spędziliśmy popołudnie popijając Limoncello. Jezioro jest bogate w zabytki do zobaczenia i boczne uliczki do zwiedzania, a będziesz czuć się bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś. Kolejnym miastem zasługującym na zwiedzenie jest Sirmione.

Następnego dnia Romeo i ja byliśmy gotowi na kolejną wycieczkę i byłem podekscytowany moją pierwszą wizytą w Weronie. W rzymskim amfiteatrze w Weronie latem odbywają się opery i koncerty podczas słynnego Festiwalu Operowego w Weronie, który oczarowuje najbardziej zagorzałego melomana.

Nie umawialiśmy się na przedstawienie, ale cudownie było zobaczyć otoczenie i plan na następny raz. Werona jest domem dla Romea i Julii Szekspira, a jedną z głównych atrakcji naszej wycieczki z przewodnikiem po tym historycznym mieście jest wizyta na balkonie Julii, gdzie króluje miłość.

Będąc pisarzem romantycznym, byłem podekscytowany, mogąc zostawić notatkę pod balkonem Julii, ale nie ujawnię tego, co opublikowałem. Podczas wycieczek z Działem Podróży zauważyłem, że niektórzy goście mogą przyjeżdżać na lotnisko samodzielnie, ale w trakcie wycieczki nawiązali wspaniałe przyjaźnie

Wenecja jest rzut kamieniem od jeziora Garda, no, trochę ponad dwie godziny wygodnym autokarem. Dzięki bezproblemowemu wejściu i płynnej wycieczce po kanałach naprawdę poczuliśmy korzyść z doświadczonej wycieczki z przewodnikiem po Wenecji Departamentu Podróży.

Podczas mojej pierwszej wizyty wiele lat temu poczułem ukąszenie, że zapłaciłem za moje cappuccino z kawiarni na Placu Świętego Marka. Jeśli jesteście w Wenecji po raz pierwszy to koniecznie musicie przejechać się po kanałach gondolą, nie ma też potrzeby stania w kolejce czy targowania się o ceny, bo nasz rejs gondolą zorganizował nasz przewodnik Renata.

Znała wszystkie sztuczki, które sprawiły, że nasza jednodniowa wycieczka do jednego z najbardziej ruchliwych miast na świecie była tak płynna i relaksująca, jak to tylko możliwe.

Jak zawsze dostaliśmy mnóstwo wolnego czasu na wymknięcie się i odnalezienie własnego zakątka Wenecji, gdzie można było przywołać cenne wspomnienia do domu. Jest to jedna z najprzyjemniejszych części bycia częścią wycieczki grupowej, ciesząc się wolnością, ale mając pod uwagę całe planowanie i doskonałe wykorzystanie czasu na wycieczki.

Wakacje nad jeziorem Garda jest feerię doświadczeń i uczta dla oczu i duszy. Może być tak aktywny lub relaksujący, jak chcesz, a dzięki obfitości wspaniałych dań z makaronu i risotto przyrządzanych na lokalnej oliwie z oliwek, kubki smakowe również nie będą rozczarowane. Zaczęliśmy od słów mądrości samego barda – rozstanie to taki słodki smutek, że powiem dobranoc, aż będzie morro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here